|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 42SHD4034-24BH-HP42 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $37-$41 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 42 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.2 A |
| Holding Torque | 300 mN.m |
| Resistance | 5.0 Ω |
| Inductance | 6.2 mH |
| Rotor Inertia | 38 g-cm² |
| Motor Weight | 0.42 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ω at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Casun Model | General Model | Step Angle | Motor Length | Rated Current | Holding Torque |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.9° Degree | |||||
| 42SHB4002-17 | 17HM08-1204S | 0.9° | 20mm | 1.2 A | 0.11 N.m |
| 42SHB0303-22 | _ | 0.9° | 34mm | 0.5A | 0.24 N.m |
| 42SHB0509-24B | 17HM15-0904S | 0.9° | 40mm | 0.9 A | 0.35 N.m |
| 42SHB4608-24B1 | 17HM19-2004S | 0.9° | 48mm | 2.0 A | 0.46 N.m |
| 1.8° Degree | |||||
| 42SHD4950-20B | 17HS08-1004S | 1.8° | 20mm | 1.0 A | 0.13 N.m |
| 45SHD0513-20B | _ | 1.8° | 26mm | 1.2A | 0.26N.m |
| 42SHD0008-24 | 17HS-0316S | 1.8° | 34mm | 0.3 A | 0.16 N.m |
| 42SHD4003-20B | 17HS13-0404S1 | 1.8° | 34mm | 0.4 A | 0.26 N.m |
| 42SHD4046-24 | 17HS13-1334S | 1.8° | 34mm | 1.33 A | 0.22 N.m |
| 42SHD0217-24B | 17HS4401 | 1.8° | 40mm | 1.5 A | 0.5 N.m |
| 42SHD0192-24B | 17HS15-1504S1 | 1.8° | 40mm | 1.5 A | 0.45 N.m |
| 42SHD0134-22B | 17HS15-1704S | 1.8° | 40mm | 1.7 A | 0.44 N.m |
| 42SHD0285-24B | 17HS15-0404S | 1.8° | 40mm | 0.4 A | 0.4 N.m |
| 42SHD4425-24B | 17HS19-2004S1 | 1.8° | 48mm | 2.0 A | 0.59 N.m |
| 42SHD4463-24B | 42BYGHW811 | 1.8° | 48mm | 2.5 A | 0.48 N.m |
| 42SHD0450-20BH | 17HS8401S | 1.8° | 48mm | 1.8A | 0.52N.m |
| 42SHD4813-24B | 17HS24-2104S | 1.8° | 60mm | 2.1 A | 0.8 N.m |