|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 35SHD0003-30 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
The 35mm Hybrid Stepper Motor Series can quickly start and stop, making it suitable for applications that require quick response and precise action. Use with a microstepping driver to reduce vibration and achieve higher step resolution.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.4 A |
| Holding Torque | 110 mN.m |
| Resistance | 30 ohm |
| Inductance | 24 mH |
| Rotor Inertia | 12 g-cm² |
| Motor Weight | 0.15 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Torque curve data available upon request.
Technical documentation and specifications available for download.
If our standard motor cannot meet your requirements, we can customize the motor according to your specific needs.
Customized content includes but is not limited to:
Please click the button below to tell us your requirements and get a customized quote.