|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 35SHD4001-20B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
The 35mm Hybrid Stepper Motor Series offers fast response speed and quick start/stop capabilities. Ideal for small automation systems, water pumps, electric door locks, and image scanners.
| Step Angle | 1.8° |
|---|---|
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.4 A |
| Holding Torque | 100 mN.m |
| Resistance | 20 ohm |
| Inductance | 20 mH |
| Rotor Inertia | 12 g-cm² |
| Motor Weight | 0.12 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
If our standard motor cannot meet your requirements, we can customize the motor according to your specific needs.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, and more.
Please click the button below to tell us your requirements and get a customized quote.
Get a Quote