|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | P35SHD0184-24B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $2.88-$5.64 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
Casun 0.32A 11.84V NEMA 14 Hybrid Stepper Motor for Stage Lighting, 35x35x34mm
Stepper Motor for Stage Lighting 35x35x34mm 1.8 Degree NEMA 14 Ordinary Model 0.24N.m
In a range of sizes, the 35mm Hybrid Stepper Motor Series provides strong holding torque.
To lessen vibration and achieve a greater step resolution, use with a microstepping driver.
Select a standard version or ask for a specially configured version.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.32 A |
| Holding Torque | 240 mN.m |
| Resistance | 37 ohm |
| Inductance | 52 mH |
| Rotor Inertia | 20 g-cm² |
| Motor Weight | 0.21 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Download torque curve data for detailed performance specifications.
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.
Get a Quote