|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | HBS860H |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | $3-$6 |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 5000pcs+Month |
| Product Name | HBS860H |
|---|---|
| Size | 151×97×105mm |
| Supply Voltage | 18-70VDC / 24-100VDC |
| Output Current | 0-8.2A |
| Subdivision Range | 400-51200ppr |
| Pulse Frequency | 0-200KHz |
| Encoder Current | 50mA |
| Adapted Motor | NEMA 23/24/34 series 1000 line encoder two-phase closed loop stepper motor |
| Product Weight | 570g |
Voltage: AC20-75V, DC 30-100V
Segments: Up to 256 Segments (Can be arbitrarily set)
Rated Speed: 1000 RPM
Compatible Encoder Line: 1000 Lines
Suitable For: 86 Series Closed Loop Stepper Motor