|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 20SHD0001-20 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $5-$10 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 20 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.65 A |
| Holding Torque | 15 mN.m |
| Resistance | 6.5 ohm |
| Inductance | 1.7 mH |
| Rotor Inertia | 2 g·cm² |
| Motor Weight | 0.08 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Technical documentation and specifications available for download.
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.
Please click the button below to tell us your requirements.
Get a Quote