|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 28SHD4507-109GTH |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $9.98-$13.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 28mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.7Amp |
| Holding Torque | 120mN.m |
| Resistance | 0ohm |
| Motor Weight | 0.26kg |
| Lead Screw | 109mm |
| Connection | Bipolar |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Motor Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 42SHD4950 | 0.13N.m | 1.8° | 20mm | D Shaft-20mm | 1.0A |
| 42SHD4003 | 0.26N.m | 1.8° | 34mm | D Shaft-20mm | 0.4A |
| 42SHD0261 | 0.45N.m | 1.8° | 40mm | D Shaft-20mm | 1.68A |
| 42SHD4425 | 0.59N.m | 1.8° | 48mm | D Shaft-24mm | 2.0A |
| 42SHD4813 | 0.8N.m | 1.8° | 60mm | D Shaft-24mm | 2.1A |