|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | P35SHD4007-21B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4-$9 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.4A |
| Holding Torque | 140 mN.m |
| Resistance | 30 ohm |
| Inductance | 30 mH |
| Rotor Inertia | 35 g-cm² |
| Motor Weight | 12 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
This stepper motor is designed for medical machines and applications requiring precise and controlled movements. Stepper motors are commonly used in various industries including robotics, automation, 3D printers, and CNC machines.
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to: