|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 36SHD4301-11B1 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
These motors feature high stiffness and excellent torque characteristics, enabling them to maintain precise positioning accuracy even under load. We provide various configuration options including different step angles, lengths, and torque levels to meet your specific requirements.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.3 A |
| Holding Torque | 70 mN.m |
| Resistance | 15.5 ohm |
| Inductance | 7 mH |
| Rotor Inertia | 4 g-cm² |
| Motor Weight | 0.06 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Detailed torque curve data available upon request.
If our standard motor cannot meet your specific requirements, we can customize the motor according to your needs. Customized content includes but is not limited to:
Please click the button below to tell us your requirements and receive a customized quote.
Get a Quote