|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 28SHD0202-110NK |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $9.94-$12.8 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
|---|---|
| Frame Size | 28mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.67Amp |
| Holding Torque | 60 mN.m |
| Resistance | 5.6 ohm |
| Inductance | 3.4 mH |
| Rotor Inertia | 9g-cm² |
| Motor Weight | 0.12kg |
| Lead Screw | Tr5X8 |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
|---|---|
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130 deg C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Shaft Radial Play | 0.02Max. (450g-load) |
| Shaft Axial Play | 0.08Max. (450g-load) |
| Max. Radial Force | 28N (20mm from the flange) |
| Max. Axial Force | 10N |