| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57SHD4811-330NXH-PSM57 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $38-45 |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 57 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 4 A |
| Holding Torque | 2000 mN.m |
| Resistance | 0.6 ohm |
| Inductance | 1.8 mH |
| Rotor Inertia | 460 g-cm² |
| Motor Weight | 1.4 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Shaft Radial Play | 0.02Max. (450g-load) |
| Shaft Axial Play | 0.08Max. (450g-load) |
| Max. Radial Force | 28N (20mm from flange) |
| Max. Axial Force | 10N |
| Body Length | Diameter of Screw | Pitch | Length of Screw |
|---|---|---|---|
| 41mm, 54mm, 76mm, 83mm, 100mm | 8 | 1 | 20 ~ 1000mm |
| 2 | 1.5875 | ||
| 4 | 3.175 | ||
| 8 | 25.4 | ||
| 9.53 | 10 | ||
| 10 | 2, 4, 10, 20 | ||
| 12 | 4 | ||
| 15 | 4, 8 |