| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 60SHD4704-21B |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | $100-$200 |
| Payment Terms: | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability: | 40000/pcs per month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 60 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 4.0 A |
| Holding Torque | 4 N.m |
| Resistance | 0.93 ohm |
| Inductance | 3.5 mH |
| Rotor Inertia | 1000 g-cm² |
| Motor Weight | 2 kg |
| Shaft | 20 mm |
| Connection | Bipolar |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |