| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57SHDH4608-27BH |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | $50-$120 |
| Payment Terms: | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability: | 40000/pcs per month |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 60 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 2.8 A |
| Holding Torque | 1.2 N.m |
| Resistance | 0.9 ohm |
| Inductance | 2.5 mH |
| Rotor Inertia | 280 g-cm² |
| Motor Weight | 0.62 kg |
| Shaft | 27 mm |
| Connection | Bipolar |