|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 46SHY4001-3A |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $13.8-$15.38 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 46mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.0Amp |
| Holding Torque | 100mN.m |
| Resistance | 3.2 ohm |
| Inductance | 2.7mH |
| Rotor Inertia | 11g-cm² |
| Motor Weight | 0.1kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Model No | Step Angle | Rated Voltage | Rated Current | Holding Torque | Motor Length | Motor Weight |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 46SHY4001-3A | 1.8° | 3.2V | 1A | 100mN.m | 46mm | 0.1kg |
| 46SHY4001-13S | 1.8° | 3.2V | 1A | 100mN.m | 46mm | 0.1kg |
| 46SHY4302-3A2-2 | 1.8° | 1.64V | 2A | 190mN.m | 46mm | 0.2kg |
| 46SHY4003-4AL1-1 | 1.8° | 2.8V | 1A | 90mN.m | 46mm | 0.1kg |
| 46SHY4001-3AL1-1 | 1.8° | 3.2V | 1A | 100mN.m | 46mm | 0.1kg |
| 46SHY4401-2A1 | 1.8° | 2.5V | 1A | 52mN.m | 46mm | 0.1kg |
| Model | Motor Length | Current | Holding Torque |
|---|---|---|---|
| P28SHD4611 | 9.5mm | 0.5A | 16mN.m |
| P28SHD4701 | 10.6mm | 0.5A | 20mN.m |
| P28SHD4750 | 13-15mm | 0.5A | 25mN.m |
| P28SHD4950 | 17.9mm | 0.5A | 35mN.m |