|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | B20SHD4303-16G-2 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $23.66-$29 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 28 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.2 A |
| Holding Torque | 14 mN.m |
| Resistance | 22 ohm |
| Inductance | 6 mH |
| Rotor Inertia | 2 g-cm² |
| Motor Weight | 0.1 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to: