|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57BL52R63-2460-25P |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $18-$28 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
The NEMA 23 brushless DC motor delivers high position control accuracy, making it ideal for applications requiring precise positioning and motion control. Suitable for mechanical processing, automation systems, medical equipment, and aerospace applications.
| Frame Size | 57 mm |
| Rated Current | 4 A |
| Torque | 0.3 N.m |
| Resistance | 6000 rpm |
| Inductance | 6500 rpm |
| Rated Power | 63 W |
| Rated Voltage | 24 V |
| Number of Poles | 4 |
| Insulation Class | Class B |
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your specific requirements.
Get a Quote