|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 86SHD4109-37S |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $3.14-$5 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 86 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 3.0 A |
| Holding Torque | 5.0 N.m |
| Resistance | 2.4 ohm |
| Inductance | 23 mH |
| Rotor Inertia | 1400 g-cm² |
| Motor Weight | 2.2 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130 deg C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |