|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57SHD4816-20BQH |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $3.14-$5 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 57 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 3.0 A |
| Holding Torque | 2.0 N.m |
| Resistance | 0.95 ohm |
| Inductance | 3.6 mH |
| Rotor Inertia | 460 g-cm² |
| Motor Weight | 1.1 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 57SHD4013-21B | 0.6N.m | 1.8° | 41mm | D Shaft-21mm | 1.0A |
| 57SHD4415-21B | 1.1N.m | 1.8° | 54mm | D Shaft-21mm | 3.0A |
| 57SHD4816-21B | 2.0N.m | 1.8° | 76mm | D Shaft-21mm | 3.0A |
| 57SHD4913-21B | 2.5N.m | 1.8° | 83mm | D Shaft-21mm | 3.0A |
| 57SHD4934-20B | 3.0N.m | 1.8° | 100mm | D Shaft-20mm | 3.0A |