|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57SHD4840-30BQH |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $3.14-$5 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 76 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 5.0 A |
| Holding Torque | 2.0 N.m |
| Resistance | 0.48 ohm |
| Inductance | 1.6 mH |
| Rotor Inertia | 460 g-cm² |
| Motor Weight | 1.2 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 minute |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Shaft Type | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 57SHD4013-21B | 0.6 N.m | 1.8° | 41 mm | D Shaft-21mm | 1.0 A |
| 57SHD4415-21B | 1.1 N.m | 1.8° | 54 mm | D Shaft-21mm | 3.0 A |
| 57SHD4816-21B | 2.0 N.m | 1.8° | 76 mm | D Shaft-21mm | 3.0 A |
| 57SHD4913-21B | 2.5 N.m | 1.8° | 83 mm | D Shaft-21mm | 3.0 A |
| 57SHD4934-20B | 3.0 N.m | 1.8° | 100 mm | D Shaft-20mm | 3.0 A |