|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | P35SHD0350-145NTH |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $15-$25 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 28 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.5 Amp |
| Holding Torque | 40 mN.m |
| Resistance | 7.2 ohm |
| Inductance | 4.5 mH |
| Rotor Inertia | 12 g·cm² |
| Motor Weight | 0.12 kg |
| Lead Screw | Screw |
| Connection | Bipolar |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Shaft Radial Play | 0.02 Max. (450g-load) |
| Shaft Axial Play | 0.08 Max. (450g-load) |
| Max. Radial Force | 28N (20mm from flange) |
| Max. Axial Force | 10N |
| Body Length | Diameter of Screw | Pitch | Length of Screw |
|---|---|---|---|
| 20 mm | 5, 6.35, 8 mm | 1, 1.27, 2, 3, 4, 6.35, 8, 12 mm | 20-1000 mm |
| 34 mm | |||
| 40 mm | |||
| 48 mm | |||
| 60 mm |