|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 86SHD4003-14B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $24.92-$25.96 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 86 mm |
| Number of Phase | 3 Phase |
| Rated Current | 4.0 A |
| Holding Torque | 4.0 N.m |
| Resistance | 1.1 ohm |
| Inductance | 8.5 mH |
| Rotor Inertia | 1000 g-cm² |
| Motor Weight | 1.9 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Shaft Type | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 86SHD4003-32 | 4.0 N.m | 1.8° | 69mm | Key Shaft-32mm | 4.0A |
| 86SHD4101-32 | 4.5 N.m | 1.8° | 76mm | Key Shaft-32mm | 4.0A |
| 86SHD4201-37 | 5.6 N.m | 1.8° | 98mm | Key Shaft-37mm | 4.0A |
| 86SHD4314-37 | 6.8 N.m | 1.8° | 112mm | Key Shaft-37mm | 5.0A |
| 86SHD4404-37 | 8.0 N.m | 1.8° | 127mm | Key Shaft-37mm | 5.0A |
| 86SHD4505-37 | 12.0 N.m | 1.8° | 150mm | Key Shaft-37mm | 5.5A |