|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 60SHD6705-21B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $12.00-$16 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 60 mm |
| Number of Phase | 4 Phase |
| Rated Current | 3.5 Amp |
| Holding Torque | 3.0 N.m |
| Resistance | 1.8 ohm |
| Inductance | 3.5 mH |
| Rotor Inertia | 1000 g-cm² |
| Motor Weight | 1.5 kg |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 42SHD4950 | 0.13 N.m | 1.8° | 20 mm | D Shaft-20mm | 1.0 A |
| 42SHD4003 | 0.26 N.m | 1.8° | 34 mm | D Shaft-20mm | 0.4 A |
| 42SHD0261 | 0.45 N.m | 1.8° | 40 mm | D Shaft-20mm | 1.68 A |
| 42SHD4425 | 0.59 N.m | 1.8° | 48 mm | D Shaft-24mm | 2.0 A |
| 42SHD4813 | 0.8 N.m | 1.8° | 60 mm | D Shaft-24mm | 2.1 A |