| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 86SHD4502-37B |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | $100-$390 |
| Payment Terms: | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability: | 100000/pcs per month |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 86 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 6.0 A |
| Holding Torque | 12 N.m |
| Resistance | 1.4 ohm |
| Inductance | 13.5 mH |
| Rotor Inertia | 3600 g-cm² |
| Motor Weight | 5.0 kg |
| Shaft | 37 mm |
| Connection | Bipolar |