|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 42SHD4202-24 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $3.14-$5 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 40 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.5 A |
| Holding Torque | 420 mN.m |
| Resistance | 25 ohm |
| Inductance | 50 mH |
| Rotor Inertia | 57 g·cm² |
| Motor Weight | 0.24 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Motor Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 42SHD4950 | 0.13 N·m | 1.8° | 20 mm | D Shaft-20mm | 1.0 A |
| 42SHD4003 | 0.26 N·m | 1.8° | 34 mm | D Shaft-20mm | 0.4 A |
| 42SHD0261 | 0.45 N·m | 1.8° | 40 mm | D Shaft-20mm | 1.68 A |
| 42SHD4425 | 0.59 N·m | 1.8° | 48 mm | D Shaft-24mm | 2.0 A |
| 42SHD4813 | 0.8 N·m | 1.8° | 60 mm | D Shaft-24mm | 2.1 A |