|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 28SHD4401-19GQ |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $27.23-$30.23 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 28mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.67Amp |
| Holding Torque | 95mN.m |
| Resistance | 6.8ohm |
| Inductance | 4.9mH |
| Rotor Inertia | 9g-cm² |
| Motor Weight | 0.16kg |
| Gear Reduction Ratio | 19.2:1 |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130 deg C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Housing Material | Metal |
| Bearing at Output | Ball Bearings |
| Max. Radial Load (12mm from flange) | ≤80N |
| Max. Shaft Axial Load | ≤30N |
| Radial Play of Shaft (near to Flange) | ≤0.06mm |
| Axial Play of Shaft | ≤0.3mm |
| Backlash at No-load | 1.5° |
| Motor Length | Length of Gearbox | Ratio | Efficiency |
|---|---|---|---|
| 34 mm | 27.2 mm | 3.71 | 90% |
| 40 mm | 5.18 | ||
| 48 mm | 35 mm | ||
| 60 mm | 13.76 | ||
| 42.7 mm | 19.2 | 80% | |
| 26.8 | |||
| 51 | 70% | ||
| 71 | |||
| 99.5 | |||
| 139 |