|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | E39D40044004-05 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $18-$23 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 100000+PCS+Month |
Stufe Stufe New Types Sliver Color Nema 16 150mN.M 8V Multilayer Motor For Medical Device. This multisport motor NEMA16 hybrid stepper measures 39x39x35mm with 150mN.m torque.
Key features include:
This is a motor independently developed and patented by our company. The E39 series multi-motion stepping motor is a new type of patented stepping motor (patent number: ZL2013 2 0370752.8).
Features non-interfering, precise structure with shaft runout less than 0.025, making it suitable for industrial robots, stage lights, and other automation control fields.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 39mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.4A |
| Holding Torque | 150mN.m |
| Resistance | 30ohm |
| Inductance | 45mH |
| Rotor Inertia | 20 g-cm² |
| Motor Weight | 0.12kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Torque curve documentation available upon request.
Technical documentation and specifications available for download.
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your specific requirements.
Please click the button below to tell us your requirements and get a customized quote.
Get a Quote