|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 20SHD0259-15B2 |
| MOQ: | 1pcs-10pcs |
| Price: | US $6.14.00 - 10.00/ Piece |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 100000+PCS+Month |
| Specification | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 20 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.8 A |
| Holding Torque | 40 mN.m |
| Resistance | 6 ohm |
| Inductance | 2.7 mH |
| Rotor Inertia | 3.8 g-cm² |
| Motor Weight | 0.08 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |