|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | B20SHD4351-C19P |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $7~$7.53 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
|---|---|
| Frame Size | 20 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.5 Amp |
| Holding Torque | 0.8 kg at 600 pps |
| Resistance | 5.1 ohm |
| Inductance | 1.5 mH |
| Rotor Inertia | 2 g.cm² |
| Motor Weight | 0.1 kg |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
|---|---|
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Voltage | 5V |
|---|---|
| Output | A + A - B + B - Z + Z - |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 20SHD0304 | 18 mN.m | 1.8° | 28 mm | Round Shaft-20mm | 0.6 A |
| 20SHD0250 | 32 mN.m | 1.8° | 38 mm | Round Shaft-20mm | 0.6 A |
| 20SHD0101 | 30 mN.m | 1.8° | 42 mm | Round Shaft-20mm | 0.8 A |