|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | P35SHD0303-15H |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
The 35mm Hybrid Stepper Motor Series performs well in low-speed control and can provide precise and fine adjustments. Ideal for small automation systems, water pumps, electric door locks, image scanners, and precision positioning tools.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.4 A |
| Holding Torque | 60 mN.m |
| Resistance | 22 ohm |
| Inductance | 15 mH |
| Rotor Inertia | 10 g-cm² |
| Motor Weight | 0.09 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements. Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.
Please click the "Get a quote" button below to tell us your requirements.
Get a Quote