|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 35SHD4021-20 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
Despite its relatively small size, the 35mm stepper motor delivers substantial power output suitable for various small automation systems including water pumps, electronic door locks, image scanners, and fine positioning devices.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.7 A |
| Holding Torque | 100 mN.m |
| Resistance | 6.5 ohm |
| Inductance | 6.0 mH |
| Rotor Inertia | 12 g-cm² |
| Motor Weight | 0.15 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
If our standard motor doesn't meet your requirements, we can customize the motor according to your specific needs.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, and more.