|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 42SHD0824-20B |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $8.92-$9.96 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 42 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.68 A |
| Holding Torque | 650 mN.m |
| Resistance | 2.1 ohm |
| Inductance | 6.2 mH |
| Rotor Inertia | 102 g-cm² |
| Motor Weight | 0.48 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Detailed torque curve data available upon request.
Technical documentation and specifications available for download.
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to:
Please click the button below to tell us your requirements.
Get a Quote