|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 57SHD4425-21C |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $3.14-$5.8 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 57 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.8 A |
| Holding Torque | 1.2 N.m |
| Resistance | 0.9 ohm |
| Inductance | 2.5 mH |
| Rotor Inertia | 300 g-cm² |
| Motor Weight | 0.7 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
| Model | Holding Torque (N.cm) | Step Angle | Length | Shaft Type | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 20SHD0001-20 | 18 | 1.8° | 20mm | Round Shaft | 0.6A |
| 20SHD0101-20 | 30 | 1.8° | 20mm | Round Shaft | 0.8A |
| 20SHD0201-20 | 32 | 1.8° | 20mm | Round Shaft | 0.6A |