|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 36SHD4401-6K |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $4.14-$6.98 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
Capable of stable operation in different working environments, including high temperature, low temperature, and humidity, with strong adaptability. Made with high-quality materials and processes, it has strong durability and anti-interference ability.
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 36 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 1.0 A |
| Holding Torque | 100 mN.m |
| Resistance | 2.15 ohm |
| Inductance | 8.0 mH |
| Rotor Inertia | 13.7 g-cm² |
| Motor Weight | 0.07 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.