|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | FP86SHC3201-32BH |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $27.95-$29.84 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.2° |
| Frame Size | 98 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 3.5 Amp |
| Holding Torque | 4.0 N.m |
| Resistance | 3.9 ohm |
| Inductance | 22.2 mH |
| Rotor Inertia | 1700 g.cm² |
| Motor Weight | 2.9 kg |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.2° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Voltage | 5V |
| Output | A + A - B + B - Z + Z - |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 86SHD4003 | 4 N.m | 1.8° | 69 mm | KEY Shaft-32mm | 4 A |
| 86SHD4101 | 4.5 N.m | 1.8° | 76 mm | KEY Shaft-32mm | 4 A |
| 86SHD4201 | 5.6 N.m | 1.8° | 98 mm | KEY Shaft-37mm | 4 A |
| 86SHD4315 | 6.8 N.m | 1.8° | 112 mm | KEY Shaft-37mm | 5 A |
| 86SHD4505 | 12 N.m | 1.8° | 150 mm | KEY Shaft-37mm | 5.5 A |