|
|
| Brand Name: | Casun |
| Model Number: | 28SHD4207-20 |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | $8.88~$9.53 |
| Payment Terms: | D/A, T/T, L/C, D/P |
| Supply Ability: | 40000+PCS+Month |
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 32 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.67 Amp |
| Holding Torque | 80 mN.m |
| Resistance | 5.8 ohm |
| Inductance | 4.1 mH |
| Rotor Inertia | 9 g.cm² |
| Motor Weight | 0.12 kg |
| Connection | Bipolar |
| Step Angle | 1.8° |
| Maximum Temperature | 80°C maximum |
| Ambient Temperature | -20°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 100°C |
| Humidity Range | 85% or less, non-condensing |
| Magnet Wire Insulation | Class B 130°C |
| Insulation Resistance | 100M Ohm at 500 VDC |
| Dielectric Strength | 500 VDC for 1 min |
| Voltage | 5V |
| Output | A + A - B + B - Z + Z - |
| Model | Holding Torque | Step Angle | Length | Type of Shaft | Rated Current |
|---|---|---|---|---|---|
| 28SHD4001 | 30 mN.m | 1.8° | 25 mm | Round Shaft-15mm | 0.4 A |
| 28SHD4202 | 60 mN.m | 1.8° | 32 mm | Round Shaft-15mm | 0.67 A |
| 28SHD4303 | 80 mN.m | 1.8° | 40.5 mm | Round Shaft-15mm | 0.67 A |
| 28SHD4401 | 95 mN.m | 1.8° | 44.5 mm | Round Shaft-15mm | 0.67 A |
| 28SHD4501 | 120 mN.m | 1.8° | 51.5 mm | Round Shaft-15mm | 0.67 A |